Arama:

BAŞKANIMIZ-ÇAĞDAŞ YAVUZ

 1986 Ankara doğumlu olan Çagdaş Yavuz, Ankara’da büyüdü. İlk okul ve ortaokul yıllarını dedesi ve anneannesi yanında tamamladı. Liseden itibaren kendi başına yaşamaya başladığı için hem çalışıp hem okumak zorunda kaldı. Cumhuriyet Anadolu Meslek lisesinde bilgisayarlı muhasebe bölümünde okudu.

    Okuduğu 4 sene süresince okul kantinini işletti, ayrıca ehliyetsiz bir şekilde arkadaşlarının motoru ile geceleri motorlu kuryelik yaparak hayata atıldı. Üniversite sınavında Yüksek bir puan almasına rağmen çalışmak zorunda olduğu için Anadolu Üniversitesi Açık öğretim fakültesi işletme bölümünü tercih etti ve bitirdi. Üniversite süresince A2 ehliyetini alarak profesyonel şekilde bir kurumsal hamburgerci firmasında motosikletli kurye görevinde çalıştı.
     2007 yılında askerlik görevini Bodrum Kara Havacılık Imsık kışlasında tamamladı. Askerden gelince de her ne kadar başka işlerde arasa motor tutkusundan kurtulamadı ve çeşitli restoranlarda çalışmaya devam etti. Bu süre zarfında özel güvenlik sertifikasını aldıktan sonra 3 yıl kadar Dikmen vadisinde Büyükşehir belediyesi Anfa güvenlik motorize ekiplerinde görev aldı. 2012 yılında iş veren olarak Ayrancı da bir döner dükkanı açtı ve 2 sene kadar işletip devretti..
Bu sayede evini ve arabasını alabildi.. 

Sektör değiştirerek 2014 yılında Atasun Optikte çalışmaya başladı ve eşi ile bu sektörde tanışıp 2015 de evlendi. Evlendikten sonra eşi çalışmak istemediği için motosikletli kurye işine geri döndü. 2017 yılının sonunda bir oğlu oldu. Şuan işinden, evinden mutlu bir şekilde yaşamını sürdürüyor. Motorsikletli kuryelerin mağduriyetini yıllardan beri içinde bulunarak yakından takip ediyor ve kendisi de bir çoğuna maruz kalmış biri olarak artık bu kanayan yaraya dur demek için bu yolda beraber yola çıktığı meslektaşları ile 2019 yılı Ocak ayında Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Derneği’ni ve 2022 yılı Şubat ayında Motosikletli Kuryeler Konfederasyonu’nu kurdu.